Herkes Bitcoin Üretebilir Mi?

Thodex Bitcoin 2008 yılında faaliyete başlamış ve ilk sanal para birimi olmayı başarmıştır. Ardından da bu borsa çok büyük patlama göstermiş, 1000’in üzerinde sanal paraya ulaşmıştır. İlk kurucusunun ismi bilinse de bu kişinin kim olduğu, resmi veya hakkında herhangi başka bir bilgi yoktur. Küresel piyasalarda dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilmiş ve herhangi bir merkez bankası olmayan, resmi kuruluş ile ilişiği bulunmayan, ülkelerin resmi paralarıyla alım satımı, yani takası yapılabilen bir dijital değerdir.

Todeks Bitcoin, kağıt para gibi darphanede basılan bir para birimi değildir. Bitcoin üretim işine mining yani madencilik denilmekte. Madencilik, hesaplama yetkisi kullanarak işlemi gerçekleştirmek, sistem ağını güvenle korumak ve sistemdeki bütün kullanıcıları senkronize hale getirme işlemidir. Sistem tek merkezde kontrol edilmediğinden Bitcoin kullanılan her yerden süreci çalıştırmak, sistemin gözetimini yapmak işini birilerine yaptırmak, bunun için de bedel ödemek gerekiyor. Bu işi yapan kişiler madenci olarak adlandırılıyor. Bunun nedeni, para yaratma ile altın madeni çıkarma arasındaki benzer bağdır.

Thodex Bitcoin madenciliği yapmak için bilgi birikimi haricinde çok iyi bir sisteme sahip olmanız, bolca zamanınızın olması gerekir. Bilgisayar ve benzeri donanımlar ile yapılan bu madencilikte donanımlar çok yüksek performansla çalışıyor. Sık sık da arızalanabiliyor. Bu sebeple sürekli cihazların başında olmanız gerekiyor.

Thodex Bitcoin – Türkiye’de Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? 

Todeks Bitcoin madenciliğinde şu an için çok büyük bir rekabet var. Madenciler birbirlerinin önüne geçebilmek için yarışıyor. Bu yüzden de daha güçlü cihazlara yöneliyorlar. Bu yüzden günümüzde artık bilgisayarlar yerine 1000 kat daha hızlı çalışan miner cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü elinizdeki cihaz ne kadar güçlü ise Bitcoin madencilik performansınız da aynı oranda iyi oluyor.

Todex Bitcoin madenciliğinin yapılamayacağı bir yer yok. Bu yüzden Türkiye’de de yapılabiliyor. Bunda bir kısıtlama yok. En azından şimdilik yasal olarak yasak değil. Fakat şartları sağlamak oldukça zor. Türkiye’deki kripto para madenciliği konusunda daha detaylı bilgi için Todex Dijital Para Borsası’nı ziyaret edebilir, 7/24 danışmalık hizmeti alabilir, işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply